Rišo

bicie

Narodený: 1990
Obľúbené kapely: Metallica, Tool, Pink Floyd


Už od detstva bola hudba stálou súčasťou rišovho domova. Rodičia milovali Pink Floyd, Genesis, ale aj menej známych Dead Can Dance. Kým mama varila obed, on sa hral v izbe a v telke bola stále naldená MTV (vtedy ešte takmer neprestajne vysielali hudobné novinky ako Offspring, Nirvana, Metallica,…)

Rišo si našiel cestu k bicím trocha okľukou. Ako 12-ročný sa chcel naučiť hrať na akordeón (???) a tak ho jeho otec vzal k učiteľovi. Keď však zistil že nástroj ledva udrží, rozhodol sa pre niečo iné. Vedľa stála sada bicích, ktorá mu hneď padla do oka.

Do tejto školy chodilo hrať množstvo rómskych detí s ohromným hudobným talentom. Práve tie sa v mnohom podpísali na jeho začiatkoch hrania na bicie. Po 2 rokoch hrania polky a valčíka bol čas na posun. Za 5000 Sk mu rodičia kúpili prvé bicie. Učiteľa vymenil za DVD s koncertami jeho obľúbených kapiel ako Metallica a Guns n roses. V škole zistil, že jeho spolužiak Lukáš Ogy Ogurčák je tiež metalhead, a tak sa začali stretávať u Riša v pivnici. Nezaobišlo sa to občasnou návštevou mestskej polície pre nadmerný hluk 🙂

Dnes sú bicie pre Riša oveľa väčšou záľubou ako kedykoľvek predtým. Naučil sa noty, pravidelne cvičí a jeho idolmi sú bubeníci ako Danny Carey, Jeff Porcaro či slovák Valérko Tornád z Čadu. Spolupracuje aj na tvorbe textov a skladaním hudby pre Midnight Noon.